تبلیغات
دانشنامه جامع املاک:آنچه باید قبل از انجام معاملات ملکی،امضای قراردادهای ملکی وحضور در بنگاه های مسکن بدانید - "انتقال تسهیلات خرید خانه بانک مسکن با واریز اقساط معوق امکان‌پذیر شد"

دانشنامه جامع املاک:آنچه باید قبل از انجام معاملات ملکی،امضای قراردادهای ملکی وحضور در بنگاه های مسکن بدانید

پایگاه رایگان اطلاع رسانی قوانین و مقررات مربوط به معاملات و قراردادهای مسکن-آنچه همه می بایست پیش از امضای قرارداد بدانند.

"انتقال تسهیلات خرید خانه بانک مسکن با واریز اقساط معوق امکان‌پذیر شد"

به گزارش شبکه ایران تمامی مشتریان بانک مسکن که از تسهیلات با سپرده و بدون سپرده خرید واحد مسکونی این بانک به صورت وکالتی استفاده کرده و یا واحد مسکونی در رهن بانک را به صورت وکالتی خریداری کرده‌اند و در حال حاضر دارای اقساط معوق هستند تا پایان اسفندماه سال جاری فرصت دارند تا با واریز اقساط معوق خود بدون واریز درصدی از مانده بدهی واحد مسکونی را به نام خود انتقال دهند.
مشتریان بانک مسکن همچنین می‌توانند با واریز بدهی معوق خود از بخشودگی 6 درصدی جرایم تاخیر تادیه برخوردار شوند.

تقاضای مستمر در بازار غیررسمی وام برای دریافت تسهیلات خرید مسکن سرانجام باعث ایجاد یک راه قانونی و قابل تایید مسوولان بانکی شد تا متقاضیان خرید مسکن با ورود به این راه بتوانند بدون نوبت و بدون سپرده‌گذاری با پرداخت مبلغی حدود 3 میلیون تومان، به 20 میلیون تومان وام 12 درصدی دست پیدا کنند.
 اما در حالی‌که این مسیر قانونی حدود یک ماه و نیم است که باز شده، هنوز پای دلالان وام از بازار بسته نشده است و واسطه‌های تسهیلات بانکی در عین هراس از تشکیل بازار شفاف فرابورس، کماکان با ارائه پیشنهادهای 18، 20، 40، 50، 70 و 100 میلیون تومانی به متقاضیان، آنها را به سمت بازار غیررسمی وام و خرید وکالتی مسکن هدایت می‌کنند.
 این واسطه‌ها همچنین به ازای فراهم کردن هر اندازه تسهیلات مورد نیاز متقاضی، معادل 8 تا 12 درصد ارزش وام، حق‌کمیسیون دریافت می‌کنند.
 از این جهت خرید و فروش وام 18میلیونی مسکن در مقایسه با اوراق 20میلیونی کم‌رونق شده بود که مهمترین علت آن، خرید و فروش وکالتی و عدم انتقال قطعی ملک در حالت وام 18میلیونی بود.
 در واقع مجوزی که ماه گذشته برای خرید و فروش قانونی اوراق وام 20 میلیونی مسکن صادر شد، رمق بازار غیررسمی تسهیلات بانکی را گرفته و دلالان را به تکاپو برای حفظ مشتری و تداوم فروش وکالتی وام واداشته بود.
 متقاضیان خرید مسکن و حتی سازنده‌ها 20 میلیون تومان تسهیلات 12 درصدی را بدون نوبت و بدون سپرده‌گذاری، از طریق فرابورس و از دارنده اوراق این تسهیلات، به قیمت حدود 3 میلیون تومان خریداری می‌کنند که این باعث افت مبادله وام 18 میلیونی در بازار شده است. 
 

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :