تبلیغات
دانشنامه جامع املاک:آنچه باید قبل از انجام معاملات ملکی،امضای قراردادهای ملکی وحضور در بنگاه های مسکن بدانید - "رییس اتحادیه مشاوران املاک و مستغلات کشور گفت:کد رهگیری برای معاملات املاک و مستغلات الزامی است و هر معامله ای باید با کد رهگیری انجام شود."

دانشنامه جامع املاک:آنچه باید قبل از انجام معاملات ملکی،امضای قراردادهای ملکی وحضور در بنگاه های مسکن بدانید

پایگاه رایگان اطلاع رسانی قوانین و مقررات مربوط به معاملات و قراردادهای مسکن-آنچه همه می بایست پیش از امضای قرارداد بدانند.

"رییس اتحادیه مشاوران املاک و مستغلات کشور گفت:کد رهگیری برای معاملات املاک و مستغلات الزامی است و هر معامله ای باید با کد رهگیری انجام شود."

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مصطفی قلی خسروی در نشست مسئولان طرح ساماندهی املاک و مستغلات کشور (کد رهگیری) افزود : طرح ساماندهی املاک و مستغلات کشور از نخستین روز آذر در سراسر کشور اجرایی شده است و هم اکنون مشاوران املاک بدون کد رهگیری معامله انجام نمی دهند.

وی با بیان اینکه با راه اندازی سیستم اطلاعات املاک و مستغلات، امار تخلف مشاوران املاک کاهش خواهد یافت افزود: چون تمام معاملات مشاوران املاک از طریق سامانه قابل کنترل است بنگاههای غیر مجاز نیز شناسایی و بدون کد رهگیری خود به خود از گردونه حذف خواهند شد.

خسروی گفت: در طرح ساماندهی املاک و مستغلات کشور(کدرهگیری) هم اکنون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان ثبت احوال ، اداره پست ، شهرداری ، بانک و وزارت بازرگانی همکاری نزدیکی دارند و به اتحادیه املاک و مستغلات متصل هستند.

وی افزود:مشاوران املاک قبل از معامله از طریق استعلام از نهادهای مربوط ، اطلاعاتی درباره هویت افراد ، کاربری واحد مورد معامله ، کدپستی واحد ، وضعیت املاک رهن و مشخصات دقیق ملک به دست می آورند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: با این کار در واقع یک بایگانی نامرتب و نامنظم ، نظم داده و از هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری می شود.

وی به تعداد مشاوران املاک مجاز در سراسر کشور اشاره کرد و افزود : هم اکنون 65 هزار مشاور املاک مجاز در سراسر کشور فعالیت می کنند که از این تعداد 17هزار بنگاه در استان تهران هستند که 7 هزار بنگاه در شهر تهران و 10 هزار بنگاه نیز در شهرستان های استان تهران مستقر هستند.

خسروی گفت : تاکنون حدود 86 درصد از مشاوران املاک در طرح ساماندهی املاک و مستغلات کشور ثبت نام کرده اند که در برخی شهرها مانند تهران این امار به 90 درصد می رسد.

وی افزود : هزار و 163 بنگاه بدون پروانه نیز شناسایی که 573 بنگاه تعطیل شده اند و مابقی نیز در دست اقدام است .

 

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :